Wyjątkowy dzień.

-
Panie Jezu, Ty nie wykluczyłeś nikogo: " Bierzcie i jedzcie wszyscy", nikogo kto godnie może przyjąć Eucharystię: ani spośród dorosłych, ani spośród dzieci.

Powiedziałeś Panie Jezu : "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże" I wyrażnie dodałeś: "Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" /Łk 18,16 - 17/.

Panie Jezu: to właśnie dzieci podałeś jako wzór dla nas dorosłych, nigdzie natomiast w Ewangelii my-dorośli nie jesteśmy postawieni jako wzór dla dzieci.


Przygotowując nasze dzieci do tego dnia, wyraźnie zdaliśmy sobie z tego sprawę. Towarzysząc naszym dzieciom w przygotowaniach, rozmawiając z nimi o tęsknoscie za Tobą, doświadczyliśmy wyraźnie, że wiara jest łaską, dowiedzieliśmy się także co miałeś na myśli mówiąc o „dziecięctwie bożym”
Nasze dzieci bowiem stały się dla nas Twoimi świadkami, szczerej Wiary i Miłości, bezgranicznej Ufności Tobie.

Dziękujemy Ci Jezu, że zostałeś z nami w Sakramentach świętych, że jesteś obecny w naszym życiu.

Dziekujemy Ci, że jak obiecałeś w chwili naszego ślubu, że pomagasz nam Rodzicom w wychowaniu naszych dzieci, że jesteś przy nas codziennie w Sakramencie małżeństwa, że obdarzyłeś nas łaską i darem rodzicielstwa.

Dziekujemy Ci Jezu za kapłana którego postawiłeś na naszej ziemskiej drodze. Dziekujemy Ci za księdza Emila, jest dla nas i naszych dzieci Tym przez którego Ty Panie przychodzisz do nas. Dzieki niemu przyszedłeś do naszych dzieci w sakramencie pokuty i Eucharystii.

Dziekujemy Ci Jezu, za ludzi których nasze rodziny spotkały na swojej drodze, za ludzi niosących Twoje światło w sobie, za ludzi którzy są żywym świadectwem Twojej obecności, przez których nasza wiara i nasza miłość i nasza nadzieja – wzrastały.

Dziękujemy Ci Jezu za to, że usuwałeś przeszkody i trudności, dawałeś nam zdolność do odczytywania Twojej woli w znakach wokół nas i w nas, że doprowadziłeś nasze rodziny tutaj do tego kościoła Św. Jana i do dzisiejszego dnia, do tej chwili, kiedy w pełni nasze dzieci zjednoczyły się z Tobą.

Dzieĸujemy Ci Jezu, ze to że obudziłeś w ludzkich sercach chęć pomocy. Dziękuję Ci za grających dziś na komunii naszych dzieci, za scholę z New Ross. Dziękuję, że przyprowadziłeś ich tutaj, dziękujemy Wam !

Dziękujemy Ci Jezu, za wszystkich ludzi dobrej woli, zgromadzonych tutaj a także i tych będących daleko, a łączących w modlitwie za Jonatana i Zuzannę w dniu ich pierwszej komunii świętej.

Małe są moje słowa, by podziękować za te wszystkie łaski którymi obdarzasz nasze rodziny.
Proszę Cię w imieniu naszych rodzin o - siły by nasze życie, każda chwila
– stały się dziekczynieniem Tobie.

Pierwsza Komunia Święta Zuzanny - 28 kwietnia 2013
Fotografie : Wioletta Wawak

Komentarze

Popularne posty