"Miłego czwartku" życzył Puchatek i...

...czwartek był bardzo miły. Nawet pomimo borowania w zębie. Wszak podwójne znieczulenie dało radę, aż znieczulilo mi pół nosa :)
Dziś rano odwiedziliśmy Zuzki szkołę. Wyszliśmy wszyscy z domu, Franek na prawo, a my lewoskrętnie ku szkole średniaczki.

Odwiedziliśmy klasę i podziwialiśmy zeszyty z historiami dzieci, malowidła i dzieła sztuki, a potem już w mini podgrupach dzieci czytały rodzicom.  Próbowała Zuzka czytać i Helence, ale ta zainteresowana była zupełnie czymś innym.


Późniejsze przedstawienie także najmłodszej nie ciekawiło. Za to Zuzka wpatrzona była w swojego nowego lubego w jednej z ról. Wzdychań co niemiara mamy teraz i opowieści zakochanej dziewczynki typu "eh, jutro ostatni raz go zobaczę, bo potem ferie" . I pomyśleć, że zakochała się ... wczoraj :)
 


Potem do-poludnie mineło towarzysko, a i popołudnie także,  zjedliśmy obiad z miłym gościem. Szybko jakoś zapadł zmierzch i ja też jakoś tak zapadlam się w pielesze.

Franek cieszy się na ostatni dzień szkoły. I ja też, bo więcej będę miała z nim dialogu i spotkań. Czasem bowiem, widzę go tylko na obiedzie i potem przed snem. Lekcje, nauka i społecznościowe portale są niezwykle czasochłonne...A jutro piątek, który zaczniemy od pojechania na ryby.
No może raczej "po" ryby. 

Wśród komentarzy, pojawił się głos czytelniczki, która chyba myśli że ja umiem szyć :) Oj, nie umiem nie umiem, ale bardzo... bym chciała :) Kurs szycia to dwie godziny w tygodniu, a czasem i to się odwoła lub ja nie dotrę. Mniemam, że praktyka czyni mistrza i im więcej będę działać przy maszynie tym mniej napsuje. Na razie przerabiam, naprawiam, łatam to co mamy, żeby się nauczyć. Sporo czytam gazet, książek i blogów o szyciu. Teoriami się karmie, a potem rozmarzam się w myślach i podziwiam swe wymyślone dzieła...  A ostatni ciuch folkowy, ten co ma się zaprzyjaźnić z kierpcami skroilam wg swojego rozmiaru sprzed Popielca. Okazało się po sfastrygowaniu i przymiarce, że jest dwa numery ... za duży.
:) Także, nic to, przerobie w tzw "wolnej chwili", a straconych rozmiarów mi wcale nie żal.

Komentarze

Popularne posty