6 lat później

6 lat temu o tej porze byliśmy już rodzicami dwójki dzieci, a Franek miał małą siostrę. Chociaż powiedzenie "małą" o dziecku ważącym po urodzeniu ponad 4kg to lekka przesada.
Niemniej, jak by nie patrzyć, dziś są urodziny Zuzki.

6 lat temu wyglądała tak:
kilka godzin po narodzinach
A dziś rano szykując się do Polskiej Szkoły zgoła inaczej:
okulary jak przystało na kujonkę :)

Oczywiście sukienka jest elementem celebracji urodzin, do których Zuzka szykowała się już od kilku dni, jeśli nie tygodni. Cukierki zostały zakupione i do szkoły zaniesione, a wieczorem podobna akcja będzie powtórzona na warsztatach teatralnych.
No a jutro... Jutro odbędzie się to co Zuzka nazywa "PARTY!", a co myśmy za młodu zwykli nazywać potocznie urodzinami. Goście zaproszeni i potwierdzeni, sala zamówiona (żeby starym rodzicom ulżyć w szykowaniu przed i sprzątaniu po), kreacja też jakaś ustalona i jutro od południa dzieci bawić się będą.
To pierwsza Zuzki impreza urodzinowa poza domem, ale w końcu poważny sześcioletni wiek do czegoś zobowiązuje, nie? No bo skoro już sama szykuje sobie śniadania, sama wiąże buty, czyta książeczki i pisze zaproszenia, to chyba wychodne się jej należy, prawda? Tym bardziej, że liczba zaproszonych gości znacznie przekracza zdolności adaptacyjne naszych skromnych progów i tłum zuzkowych koleżanek i kolegów mógłby owe progi zamienić w pobojowisko.

A jeszcze skoro wspomniałem o śniadaniu, które Zuzka sama sobie robi... to dziś nie musiała robić, bo śniadanie zaserwował nam Franek, który rano wjechał do sypialni z tacą pełną śniadaniowych pyszności. Częściowo w ramach urodzin siostry, częściowo w ramach przeprosin dla rodziców. Smakowicie było tak śniadać w łóżku. 
Dziękujemy Franku!

owsianka, chleb chrupki, krakersy, twarożek, rzodkiewki, sałata, dżemy i herbata,
czyli poranne zdrowe żywienie wg. Franka
 A jeszcze w ramach porównań sześcioletnich, nasze dzieci wtedy i dziś: A jubilatce odśpiewajcie w komentarzach gromkie "Sto lat!" :)

Komentarze

  1. 100 lat 100 lat i udanej zabawy :) Ale miala duzo wlosow po urodzeniu :) co jej zostalo do dzisiaj. Pozdrowionka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Babcia i dziadek też ściskają mocno mocno Jubilatkę i gratulujemy Rodzicom i braciszkowi Franciszkowi - Ela i Ryś

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty